Ana sayfa Kandil Mesajları Regaip Kandili Mesajları

Regaip Kandili Mesajları

5514
0
Regaip-Kandili-Mesajları

Mübarek 3 ayların müjdecisi olan Regaip Kandili, Hicri takvime göre Recep ayındaki ilk perşembeyi cumaya bağlayan gecesidir. Regaip kelimesinin anlamı “Arzulamak, her hangi bir şeyi istemek, ona karşı meyletmek ve onu elde etmek için çaba göstermek” anlamları taşımaktadır. Bu gece Allah (c.c.) lutuflarını sağnak sağknak yağdırır. Regaip Gecesinde sevdiklerinize, dostlarınıza, arkadaşlarınıza en güzel duaları ve kutlama mesajlarını göndererek onları hatırladığınızı gösterebilirsiniz.

Regaip Kandili Mesajları

Varlığı ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli Yüce Allah (c.c.) kendisine dua edenleri geri çevirmez. Regaip Kandilimiz Mübarek Olsun…

Yağmur yüklü bulutlar gibi gelen, eteğindeki hayır cevherlerini başımıza boşaltan ve bizlere mutluluk veren kandilin, büyüsüne kapılmanız dileğiyle. Regaip Kandilimiz Mübarek Olsun…

Yağmurun toprağa hayat verdiği gibi dualarında hayat bulacağı bu gecede dua bahçesinde yeşeren fidan olmak dileğiyle regaip kandiliniz mübarek olsun.

Dertlerimiz kum tanesi kadar küçük, sevinçlerimiz Nisan yağmuru kadar bol olsun. Bu mübarek geceniz sevapla dolsun. Regaib Kandiliniz Mübarek Olsun.

Günler bize dostların güzelliği ile geceler onların duaları ile mübarek oluyor. Umudumuz dostların hediyesi, duamız sizlerin sevgisi. Regaip Kandiliniz Mübarek Olsun.

Barış ve sevginin birleştiği, dostlukların daha çok büyüdüğü, hüzünlerin azaldığı, belki durgun belki yorgun, yine de mutlu ve umutlu nice hayırlı kandillere.

Ruhu Aşk ve muhabbet mührüyle damgalı, kalbi kutsi dava ile sevdalı, sinesi heyecan, coşku tufanı ve şükür notaları ile örülmüş güzel insan, Regaip Kandiliniz Mübarek Olsun.

Cennete Ağaç Diktiren Dua

Cennete çok ağaç dikin. Çünkü onun suyu tatlı, arzı geniş, toprağı güzel ve düzlüktür. Yani verimi çoktur. Çok sevap meyvesi alınır. Cennete ağaç dikmek için Subhanallahi ve’lhamdulillahi vela ilahe illallahu vallahu ekber vela havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim” cümlesini çok söyleyin. Hadis( Taberani) Regaip Kandiliniz Mübarek Olsun…

Cennete-Ağaç-Diktiren-Dua

Resimli Regaip Kandili Mesajları

İstanbul-Regaip-Kandili-Resimli-Mesajları
Regaip-Kandili-Ayetli-MesajGüzel Bir Söz Sende Yaz, Paylaşalım :)

Please enter your comment!
Please enter your name here