© 2023 Edebiyat Bölümü - Tüm Hakları Saklıdır.

Çok Güzel Sözler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ünlü Sözleri
  4. »
  5. Cemal Safi Sözleri

Cemal Safi Sözleri

Edebiyat Bölümü Edebiyat Bölümü - - 16 dk okuma süresi
2028 0
Cemal-Safi-Sözleri

Cemal Safi Türk şairlerimizdendir. 1938 yılında samsunda dünyaya gelmiştir. Şiirleri ile binlerce insanı büyüleyerek toplumda büyük bir yere sahip olmuştur. Şiir insanın ruhuna dokunan en güzel kavramlardan birisidir. Cemal Safi şiirleri yanı sıra sözleri ile de büyük ilgi görmüştür. En güzel Cemal Safi sözlerini sayfamızda sizler için derledik. Sizde en güzel Cemal Safi Güzel Aşk sözlerini ister sosyal medya Facebook, instagram, twitter, whatsapp veya diğer sosyal medya uygulamalarından keyfinizce paylaşabilir yada sevdiklerinize SMS yoluyla da gönderebilirsiniz. En güzel Cemal Safi Sözleri Bilginingezegeni.com adresinde.

Cemal Safi Sözleri

Gerçek aşk şans oyunları gibi. Hayali bile mutlu edebiliyor insanı; Fakat tutturabilene aşk olsun.

Sen gittin gideli olmadı gündüz, Gözlerim sabahı görmedi henüz. Seninle olunca dağ tepe dümdüz, Sensiz bütün yollar yokuştur bana.

Ne çıkar sararıp solsa da yüzün! Gönlümde baharsın gelse de güzün. Çekilmez olsa da sitemin, nazın, Başka yâr seçmeye gözüm kesmiyor.

Bırak, olumlu bedenlerde olumsuz aşk arama. Hayat cömert olsaydı zaten, çıplak gelmezdik dünyaya!

Can evindeki yerim hiç kolay dolmayacak. Bakışını terk eden umudun olacağım. Hiçbir gün mutluluğun dört dörtlük olmayacak. Evlat acısı gibi içinde kalacağım.

Çölde gökyüzünde bir bulut gezer. Görevi gölgeni takip Efendim. Görünce hikmeti ilahi sezer. Bahira isimli rahip Efendim.

Ateşe su dedim göz göre göre, Aklım zavallıydı duyguma göre, Bahtına şükretti Mecnûn bin kere, Ağlarsın düştüğüm çölleri bilsen.

Yoktur ekmeği aşı, yoktur toprağı taşı. Çanakkale’yi taşır sırtında bir onbaşı.

Bundan daha güzel müjde mi olur? Merhaba diyorsun telefonda sen, Sen ki konuşursun, derdim mi kalır? Nasılsın, diyorsun telefonda sen.

Çeker gibi bakma hançeri kından, Senin de canını yakan bulunur. Senin de bir zalim gelir hakkından, Sana da bir kurşun sıkan bulunur.

Vurduğun her yerden gül biter sanma. Sen beni ilk defa yaralamadın. Ben sana kul köle olurdum amma. Sen bana bir günlük yar olamadın.

Dünyada cehennemi yaşamak demek buymuş, Bir ben bir Rabbim bilir ne çektiğim günleri. Hangi şeyda Leyla’ya bu kadar saygı duymuş? Kim yaşamış önünde diz çöktüğüm günleri?

Cemal Safi Aşk Sözleri

Sen benim ikinci doğum günümsün, Gençliğim maziye göçerken geldin. Sen benim geciken şanslı yönümsün. Son fırsat elimden kaçarken geldin. Ezan çiçekleri açarken geldin.

Kaç gönülden geldim geçtim, Sayamadım sayamadım. Kaç buseden aşkı içtim, Doyamadım doyamadım. Tatlı geldi zor kolaydan, Mutlu çıktım her olaydan, Ne Gülay’dan ne Tülay’dan, Cayamadım cayamadım.

Gök gibi gürledin durdun başımda! Buz gibi sözleri kırdın başımda. Ahiret suali sordun karşımda; Kıyamet vaktini yaşadım bugün.

Merhamet olmazsa kalp kiracında. Tahtın da kurtarmaz seni tacında. Bir kara sevdanın darağacında, Senin de ipini çeken bulunur.

Sevgisiz evlilik hatadır bence; ya hekime ya hakime götürür. Bir kez daha düşün imzadan önce; aşksız nikah nikahsız aşk getirir!

Otobüste platonik aşka yakalanıp. Otobüsten inince aşk acısı çeker Türk Genci.

Aşk zordu senin için, basit olanı seçtin ve gittin. Zamanla anladım ki; zor olan ben değildim, basit olan sendin.

Böyledir kısrağın deli çağları. Çalmadan oynuyo kıza bak hele! Ben yarattım diyor alçak dağları, Kafirin verdiği poza bak hele!

Masal kitaplarına benzedi artık zamane aşkları.. Okuması çok güzel ve zevkli; ama inanması bir o kadar zor.

Seni geçilmez gören gönül gücümü yendim. Vuslatından ziyade, hasretini beğendim. Sabrımla sarf ettiğin saadet sermayendim. Kıymet körü kalbimi kırıp kaybolacağım.

Avrupa birliği yetkilileri, hesap makinesiyle leblebi yazabildiğimizi bilse, aslında bizi kırmızı halıyla karşılar.

Ne sıradan bir sevgiyi yaşayacak kadar basit biriyim. Ne de seni sıradan bir sevgiye malzeme yapacak kadar herhangi biri.

Cemal Safi Anlamlı Sözleri

Hayrını umsan da hain kararın, eyvah’la telafi olmaz zararın, yarama tuz bastı ani firarın, düşerken tuttuğum son dalı kırdın.

Pişmanlık duyar da dönersen geri, gel de gör aşkından kalan eseri. Seyret ateşinin düştüğü yeri, hasretin zulmünü gör de öyle git.

Tahliyem çıktı sanma, sanma ki azâdeyim. Dilimi çöz de bari halimi arzedeyim. Sadakât sembôlüyüm diye büstüm dikildi. Müstesna müzedeyim, karasevda-zedeyim.

Hüzün adres değiştirir zamanla, benden geçer sana göçer sevdiğim.

Alıcı kuş gibi ağdın üstüme, Canımı güç belâ taşıdım bugün. Kalıcı kış gibi yağdın üstüme, Huyundan soğudum üşüdüm bugün.

Dönme, günahkâr ruhum ömrümce yaslı kalsın, Yüzüme bahtım kadar gülme Allah aşkına!… Dönme ki meyhaneler hicrinle süslü kalsın, Aldırma imdadıma, gelme Allah aşkına!.

Ulan oğlum, aşk için meşakkatli intihar metodları geliştirmeyi bırakın. Uğruna öldükleriniz, size bir yerleriyle gülüyor…

Ben Allah’tan sonra seni överim. Seninle var oldu benim değerim. Senden başkasını nasıl severim! Almıyor sultanım, aklım almıyor.

Başıma derdinin darısı benim, Gözünün yaşını silmeye geldim. Söyle, ne kadarsa yarısı benim, Gardaş payı yapıp bölmeye geldim.

Aklını başına topla da vazgeç, beni dinle de vuslata gün seç. Sen benim elime mecbursun er geç, bahtımı Mecnun’a eş edemezsin.

Seni seviyorum 1 cümle 2 kelime 13 harf 2 insan ve bir aptal…

Cemal Safi Hayranlık Bırakan Alıntıları

Ar ettim sakladım uğraşlarımı, haberdar etmedim sırdaşlarımı. Gizlemek isterken gözyaşlarımı, ağlarsın seçtiğim yolları bilsen.

Sersefilim sevgilinin uğruna, Abdal oldum göç eyledim giderim. Hançer vurdum gençliğimin bağrına, Telafisiz suç eyledim giderim!.

Sevmek şöyle dursun sensiz baharı, Yaşamak ölmekten hazin geliyor. Kapanmış sabahın bütün yolları, Geceler ömrümden uzun geliyor.

Meğer aşkı anlatan cümle şarkılar azmış. Tüm besteler çaresiz Nihaventmiş Hicazmış. Kim görmüş, kim yaşamış, hangi şiir kim yazmış!? Her cevrine göz yumup bel büktüğüm günleri!.

Söyle vicdanı kara söyle gönlü fukara, Aman aman bir şarkı işittin mi şu ara? Sen dönmeden yağma yok şiir yok bestekâra, Ehli söz kalem kırdı bana ağlar şuara.

Benim aşka gururu çiğnetip yola düşen, Sen bir hatır sormaya selam vermeye üşen. Ah ! İçim ürperiyor Ya Evde Yoksan Ayşen, İslâh olmaz bu gönül iflâh olmaz bu yara.

Erken yatana tavuk, çok çalışana inek, aklını kullanana çakal, kıskanmayana domuz denilen bir ülkede insan olmak çok zor.

Mecnun etsin de beni, mecbur etmesin Allah; Dönmem insan yerine koyulmadığım yere.

Hep seven suçlu, sevilen mutlu oluyorsa bu hayatta; Sevmiyorum artık, bizi de seven çıkar nasılsa.

Biz Hallacı Mansur’a yanan ışıklardanız. Mevlana, Hacı Bektaş, Yunuslarca pirdeniz. Biz Rahman deryasında yunan aşıklardanız. Kalır mı ruhumuzda günah denen kirden iz.

Ondokuzda başladı, otuzsekizde durdu. Bu cenneti bizlere ondokuz yılda kurdu. Türkün iman gücüyle zırhladı Anayurdu. İnkılâplarla ördü ağ ağ Mustafa Kemal.

Kapandı sevdanın dönemi bence, kalmadı Leyla’nın önemi bence, gene mi özendin gene mi gence, sana söyleyecek sözüm yok gönül.

Cemal Safi Anlamlı Sevgi Sözleri

Bazıları alışmış durmadan sevgili değiştirmeye. Haklısınız, çünkü biz alışkın değiliz sevmediğimiz adama seviyorum demeye.

Kalender meşrep dostla sohbet eyle sen yine. Ecdadımız derler ya davul dengi dengine. Parası da pulu da lütfû da onun olsun. Selâmdan gayri paye verme cahil zengine.

Sessizim ne kadar üzsen de beni, Ağzımı açmaya gözüm kesmiyor. Vurduğun zincirden çözsen de beni, Bırakıp kaçmaya gözüm kesmiyor.

Saymadım, hasretinle bu kaçıncı yılbaşı! Bir ihtimâl de olsa döner diye bekledim. Ne bir demet karanfil, ne bir damla gözyaşı; Bir hâl hatır sormayı dener diye bekledim.

Aşkımın ahıyla tutulur yakan, Alıcı kuş kadar sürmez fiyâkan. Senin de gözünü yaşlı bırakan, Senin de boynunu büken bulunur.

İdam mahkumunun söz hakkı vardı, bari son arzumu sor da öyle git. Arının çiçekte göz hakkı vardır, bir buse için dur da öyle git.

Ya benimle kalırsın hep, ya da silinirsin bu yürekten! Ha var, ha yok değil, ya var olursun yada yok.

Bahtımdan kara kışın ilk karşıma çıkışın. Gözlerimi ellere âmâ etti bakışın. Müdahil olmadılar ne kirpiğin ne kaşın. Tüm aklımı fikrimi yağma etti bakışın.

Sana ait evrenin bu muhteşem imarı. Sema eder yıldızlar senin emrine doğru. Sen sonsuz semavatın sırlarının mimarı. Ahatsın Kâinatın Ulu İmparatoru.

Kervanı kırılmış çölden beterim, hancıya yolcuya hasret giderim. Yüz karası olmuş gönül defterim, dürülse ne yazar dürülmese ne?

Ateşli bakışlara bağla umutlarını, Ben güzele doymuşum, gözüm gönlüm aç değil. Rahmet bekleyenlere götür bulutlarını, Gönlüm aşkın deryası yağmura muhtaç değil.

Yaşam bir alfabeye benzer. Bu alfabede ister ünlü ol, ister ünsüz; yeter ki karaktersiz olma.

Çiçeğim, bir mesel var, eski bir atasözü. Zararın neresinden dönersen kâr, çiçeğim. Senin hayat çağının henüz baharı, yazı. Benim ömür bahçeme kar düştü, kar çiçeğim.

Yakışmıyor cepheyi terk edişin, mert dayanır namert kaçar sevdiğim.

Henüz layık değilken tomurcuk kadar aşka, Sana gül bahçesini kim açar benden başka!

Cemal Safi Anlamlı Instagram ve Facebook Sözleri

Gönül diyarında racon keserdim. Kükreyen arslandım sindirdi felek. Pervasız rüzgârdım zalim eserdim. Fırtınam koparken dindirdi felek.

Ayağımda çarık elimde asa, Sana geleceğim mutlaka bir gün. Aşktan kutsal mıdır medeni yasa, Senin olacağım mutlaka bir gün.

Bir bayanın ağzından ‘Ne istiyorsan onu yap’ cümlesi çıktıysa, ‘Nede olsa burnundan fitil fitil getiririm’ anlamına gelir.

Serviler diyarına seninle gitmek varmış. Sensiz hayat sırtımda hörgüç anladım baba. Hasretin çöl güneşi kalbi nasıl yakarmış. Gölgenin kıymetini gör-geç anladım baba.

Tiryaki gönlümde olmasın kuşkun… Tek sana müptela… Tek sana düşkün… Ardından bir ağıt yakalım aşkın… Adını elveda koyalım gitsin.

Gelen bir şey katmaz artık bana, giden de hiçbir şey eksiltmez. Gel yada gelme sevgili; artık hiç fark etmez.

Sen benim uykumu kahreden korkum, sen zehir zemberek sen zehir zakkum, sen benim cezamdın ben sana mahkûm, sen sana sürgündüm sen bilmiyordun.

Al götür eskici ne resmi kalsın. Ne yüzü, ne izi, ne ismi kalsın. Onsuz da gülmeye değer bu dünya. Onsuz da görmeye değer her rüya.

Güldüğün her yerden gül biter sanma. Sen beni ilk defa yaralamadın. Ben sana kul köle olurdum amma. Sen bana bir günlük yar olamadın.

Ömrünün son faslını sessiz sakin asude. Geçirmek istiyorsan hayıflanma beyhude. Şaha müdane etme şan için şaşa için, Huzur-u mahşer için canı gönülden Hu! de.

Aşkınla ne garip hallere düştüm! Her şeyim tamam da bir sendin noksan! Yağmur yaş demeden yollara düştüm, İçim ürperiyor ya evde yoksan!

Bu gece rüyama efkârlı girdin, Ne derdin var ise yaz gönder bana. Cemâlin gülerken bir resim çektir, Kederden arınmış yüz gönder bana.

Hiç şansın kalmadı dönsen de geri. Yitirdin verdiğim bütün değeri. Aşkına emanet ettiğim yeri. Bu kadar kırmasan ne kaybederdin?

İlgili Yazılar