© 2023 Edebiyat Bölümü - Tüm Hakları Saklıdır.

Çok Güzel Sözler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Asker Sözleri
  4. »
  5. Askere Gidene Söylenen Uğurlama Sözleri

Askere Gidene Söylenen Uğurlama Sözleri

BilgiN BilgiN - - 13 dk okuma süresi
73084 0
Askere-Gidene-Söylenecek-Uğurlama-Sözleri-ve-Mesajları

Vatani görevini yapmaya gidene söylenen en güzel asker uğurlama sözleri ve mesajları, asker dualarını sayfamız da derledik. Askere giden kardeşinize, asker oğlunuza, askere giden akrabanıza, yeğeninize söylenebilecek en güzel mesajlar ve sözleri söyleyerek uğurluya bilirsiniz.

Vatani Görevini Yapmaya Giden Askere Uğurlama Sözleri

Askerdeyken kardeşim buralar bize kardeşlerine emanet.Gözün arkada kalmasın bacın bacımdır bilesin selametle git gel aslan parçası.

Bir annenin bir babanın en mutlu ve aynı zaman en hüzünlü anıdır. Oğlunun askere gitmesi, vatanını koruyacak, ailesini gururlandıracak olması en güzel duygudur.

Gözlerin arkada kalmasın yiğidim, çocukların bana, vatan sana emanet.

Yolun açık olsun Mehmedim, ellerin tetikte, gözlerin kartal kadar keskin olsun. Yüreğinde umutların solmasın.

Vatan sana emanet kardeşim sen nöbetteyken ailen huzurla yatıp uyuyacaktır.

Araba-Arkası-Asker-Sözleri-Yazısı

Vatanın koruyucusu olacaksın adın bundan sonra Mehmetçik yiğit.

Sporun en kralını göreceksin kral tertip olarak gidiyorsun.

Rabbim seni korusun, sağlıklı ve sıhhatli bir şekilde gidip gelmeni nasip etsin. Güle güle git, güle güle gel aslan parçam.

Yüce Mevla’m kazasız belasız gidip gelmek ve alnının akıyla askerliğin yapmak nasip etsin. Yolun açık olsun askerim.

Keşke bende seninle gelebilsem, sana yakın bir yerde hiç ses etmeden seni izlesem, sana dokunamasam da elini tutamasam da sadece seni görsem. Güle güle askerim.

İlk başlarda kaç gün kaldı yerine kaç gün geçti diye sayarsan senin için daha kolay olacaktır. Gel teskere gel. Gönlümüz seninle.

Asker-Uğurlama-Mesajları

Herkesin bir gideni vardır. İçinden bir türlü uğurlayamadığı. Çabuk git ve gel askerim.

Asker uğurladım otogardan, 12 ay sonra alacağım seni havaalanından.

Asker namus bekçisidir, bir bayrak yarışıdır bayrağı taşıma sırası sende!

Attığını vuran, koştu mu kilometrelerce koşan, vatan dediğin zaman kanı kaynayan, yürekli askerim yolun açık olsun.

Gitme desem kalır mısın, beni de götür gittiğin yere desem götürür müsün? Ben sensiz yapamam, senin olmadığın bir yerde yaşamak anlamışız benim için.

Asker-Uğurlama-Duası

Abiciğim araban bana emanet ona gözüm gibi bakarım. Hiç sıkmam onu sürekli gezdiririm. Senin aklın burda kalmasın güle güle git.

Asker Uğurlama Mesajları

Aslan parçam, yiğidim aslanım kutsal görev sırası sende yolun açık olsun Askerim.

Sanma ki aşk askere gidince biter, sanma ki sevdiğim beni görmeyince unutur. Sen benden çok uzak olsan da kalbim her zaman seninle olacak. Yolun açık olsun yiğidim.

O hiç çıkmayan sesin açılacak, kaldıramadığın kıçın her gün spor yapacak ha birde yeni yeni şarkılar öğreneceksin. Ay akşamdan ışıktır yaylalar yaylalar

Askerlik demek namustur bilirsin erkek adam olmanın yolu askerlikten geçer gitmeyenlere kız bile vermezler.

Bu kutsal görevde Allah alnın açık şekilde gidip gelmeyi nasip eder inşallah. Sakın hiçbir şeyi kafana takma unutma sen bizim için çok değerlisin o yüzden sağlıklı git sağlıklı gel.

Seni askere gülerek uğurluyoruz ama sen askerden gelince askerlik anılarını dinlemekten sıkılacağız gibi. Ben askerdeyken.

Bu söyleyeceklerimi aklından çıkarmamaya çalış: Ay aksamdan ışıktır?

Dün benim delikanlı bir sevdiğim vardı, bugün asker bir sevdiğim var artık. Uğurlar olsun canım askerim.

Her Türk gencinin şerefli görevidir Askerlik. Var git oğul bayrağımızı taşıma bizleri onurlandırma sırası sana geldiyse var git yolun açık olsun.

Aslan parçası bugün askere gidiyor vatanı ve ülkesini koruyacak.

Ey yiğit asker vatanımız sana emanet düşmana müsaade etme.

Benim askerim, nöbetini tutacak, sporunu yapacak, operasyona gidecek, hainlerin alnının ortasına kurşun sıkacak. Güle güle git komandom.

Asker geliyor asker ya leyli ya leyli.

Güle güle git Bitanem sen gidiyorsun diye çok üzülüyorum ama sen vatanımızı, bizleri koruyacaksın diye de gurur duyuyorum. Ben seni canım kadar seviyorum değil 12 ay 12 yılda olsa seni beklerim. Sen alnının akıyla sağlık içinde askerliğini bitirip gelirsin inşallah. Uğurlar olsun askerim.

Yiğidim bugün askere gidiyorsun merak etme bizi namusuna tek bir kelam bile getirmeyeceğimizi bilmelisin.

Duygusal Askere Uğurlama Sözleri

Vatan sana emanet yolun açık olsun.

Sen vatanımızı koruyorsun diye bizler mutlu olacağız ama unutma ki Bitanem asıl mutluluğuz sen askerden döndüğün zaman başlayacak.

Kanka askerlik anılarımı anlatacak kimse bulamıyordum sen git gel birbirimize anlatıp dururuz. Uğurlar olsun.

Ey oğul belki sevdiklerinden ayrıldığın için biraz buruk gideceksin askere ama unutma ki kışladan içeriye girdiğin zaman bir aslan parçası gibi kükremeye başlayacaksın. Gece yarıları sıfırın altında eksilerde nöbet tutacaksın, uykusuz kalacak yorulacaksın. Bazen de gözlerin uzaklara dalıp bizleri özleyeceksin. Ama oğlum inan ki bu vatan için bu şerefli görevi yaptığın sürece anlayacaksın ki her şey bu göreve değer.

En büyük asker bizim asker vatanını koruyacak bayrağına sahip çıkacak.

Askere Giden Oğul, Yeğen, Kardeş, Abi ye söylenen Uğurlama Mesajları

Vatan sana emanet. Göster kendini. (Yine de çok sivrilmemeye çalışırsan senin için daha hayırlı olacak galiba.)

Yiğit yürüyüşünden belli olur o komando olacak.

Senden ayrılık çok zor olacak, sensiz gülmek, sensiz eğlenmek artık hiç olmayacak. Çünkü benim mutluluğum, eğlencem, her şeyim sendin. Senin dönmeni dört gözle bekleyeceğim.

Merhaba ben bahriyeliyim liman liman gezerim, aklıma eser kız tavlarım aklıma eser gemi temizlerim.

O güzel askerlik anılarını anlatacağın günleri sabırsızlıkla bekliyorum! Sen yeter ki çabuk gel, ben dinlemeye razıyım.

Eğlenceye, zevke, uyumaya 12 ay ara, 13. Ayda kaldığımı yerden devam. Güle güle git kral asker.

Önce berbere, oradan askere, 12 ay sonra yeniden görüşmek üzere hoşça kal.

Sen vatanımızı koruyacak, bayrağımızı göklerde dalgalandıracaksın. Sen ve senin gibi ana kuzuları sayesinde bizler rahat uyuyacak sizlere dualar edeceğiz. Uğurlar olsun askerim.

Sen askerdeyken buraları bize emanet. (Otomobilinin anahtarlarını vermeyi düşünmez misin? Arada bir çalıştırmam için tabi.)

O gün geldi çattı, bir yiğit giyindi kuşandı askere gidiyor. Uğurlar olsun Yiğidim. Yolun açık olsun.

Spora gidememekten yakınıyordun ya. İşte spor senin ayağına geldi. İyi değerlendir.

Bu vatanın böyle aslanlar davul zurna ile askere gittiği sürece asla bileği bükülmez. Vatan sizlerle gurur duyuyor askerim.  Güle güle.

Komutana söyle yatarken üstünü örtsün, geceleri gelsin baksın sen deli yatarsın üzerin açılır, yastığın düşer.

Aşkım yatağın, sevgim yorganın, yüreğim yastığın olsun, asker ocağında rahat uyu bir tanem.

Hayırlı teskereler, Allah sağ salim gidip gelmeni nasip etsin denenebilir.

Canım askerim sen görevini bitirip gelene kadar ben seni hep hazır ol da bekleyeceğim. Uğurlar olsun.

Senin gibi aslan parçaları sayesinde bizler yatağımızda rahat uyuyoruz. Var git yolun açık olsun askerim. Gözün arkada kalmasın emanetin emanetimdir.

Dağların tepesine, eşkiyanın alnına, kızların kalbine olumsuz Mehmetçik yazacağım.

ASKER UĞURLAMA DUASI

Ey Kainatı yoktan var eden, her şeyi emrimize yar eden Ulu Allahım!

Lütfun ile bize bahşettiğin bunca nimetlere karşı layıkıyla şükürden aciziz. Bu aczimizin ifadesi ile ellerimizi açtık, boynumuzu büktük, yalnız sana ibadete ediyor ve yalnız Sen’den yardım diliyoruz. Dualarımızı kabul eyle Ya Rabbi!

Ey bütün dertlere şifa bahşeden Rabbimiz! Hasta gönüllerimizi iyileştir, dertli kullarına deva, hasta kullarına şifalar ihsan eyle Ya Rabbi! Bütün işlerimizin akibetini hayırlı eyle. Bize dünyada ve ahirette iyilik ve güzellikler ver. Bizleri cehennem azabından koru Ya Rabbi!

Ya ilahel alemin! Korkmayan kalpten, işitilmeyen ve kabul olmayan duadan, doymayan nefisten ve fayda vermeyen ilimden sana sığınırız. Ölümün şiddetinden ve sıkıntısından, cehennem ve kabir azabından, gevşeklik ve ihtiyarlıktan, zenginliğin ve fakirliğin fitnesinden Sana sığınırız. Bütün hata ve günahlarımızı yıkayarak, arınmış bir kul olarak huzuruna çıkmayı bizlere nasip eyle Ya Rabbi! Aç gözlülükten, dünyaya meyletmekten, uzun ömür peşinde koşmaktan bizleri muhafaza buyur Ya Rabbi!

Asker Uğurlama Duası Devamı

Ya Rabbi! Şu anda huzurunda büyük bir ümitle sana el açan, vatanına, milletine hizmet için, vatanına kurban olsun diye eline kına yakılan yiğitlerin,  Mehmetçiklerin, annelerin, babaların, kardeşlerin, eşlerin, çocukların, akrabaların, komşuların yapmış oldukları duaları kabul eyle, kalplerindeki güzel ve halis istekleri Sen makbul eyle.

Hep birlikte, büyük bir coşkuyla askere uğurladığımız evlatlarımızı, vatanına, milletine bağlı olarak yetişmelerini ve sağ salim olarak yurtlarına dönmelerini nasip eyle.

Askerlerimizin istikballerini parlak, kıyamet gününde yüzlerini ak eyle Ya Rabbi! Halk içinde imanlarıyla itibarlı, millet ve memleketimize faydalı olmalarını müyesser eyle Ya Rabbi!

Ey Rabbimiz! Dinimizi, Kur’an’ımızı, ırzımızı, namusumuzu, iffetimizi, şerefimizi, ordumuzu, yurdumuzu muhafaza eyle. Memleketimize göz diken düşmanlara ve memleketin kötülüğüne çalışanlara fırsat verme Ya Rabbi!

Dinimize yardım edenleri iki cihanda aziz eyle, her türlü hizmetlerinde muvaffak eyle Ya Rabbi! Senin yolundan, Kur\’an yolundan, İslam’ın yolundan bizleri ayırma Ya Rabbi!

Bu aziz vatanı korumak, İslam’ın sancağını dalgalandırmak için cepheden cepheye koşan ve bu uğurda canını feda eden bütün şehitlerimizin ruhunu şad eyle Ya Rabbi!

Bugün burada, canı, gözü gibi büyüttüğü fidan gibi delikanlıları, genç yiğitleri yetiştiren ve gururla, iftiharla, dualarla başı dik, alnı açık, gururla, göğsünü gere gere askere uğurlayan annelerin, babaların, emeği geçenlerin kalplerinden geçen duaları da kabul eyle.

Askerliğiniz mübarek, yolunuz açık olsun. Güle güle gidin, güle güle gelin. Allah’a emanet olun.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir